فیزیوتراپی
خانه / فیزیوتراپی / هزینه فیزیوتراپی در فوتبال با قیمت مناسب

هزینه فیزیوتراپی در فوتبال با قیمت مناسب

یکی از مسائلی که معمولا اکثر فوتبالیستها را درگیر می کند ایجاد آسیب در مفاصل و ماهیچه ها است که ممکن است آنان را تا مدتها از ورزش حرفه ای خود دور کند. برای درمان سریعتر این مشکلات هزینه فیزیوتراپی در فوتبال قیمت مناسب مشخص شده است تا هر کسی بتواند در طول مدت زمان کوتاهی به میادین برگردد و به درخشش خود ادامه دهد.

هزینه فیزیوتراپی در فوتبال با قیمت مناسب

فيزيوتراپي به چه معناست؟

فيزيوتراپي به چه معناست؟توانایی حرکت و راه رفتن برای هر انسانی بسیار مهم است زیرا برای انجام کارهای روزانه و معمول به حرکت درست اندامهای مختلف نیاز است.
با این حال در بعضی از شرایط به دلایل مختلفی مانند تصادف بدن دچار آسیب زیادی می شود و فرد نمی تواند مانند سابق از اندامهای حرکتی خود استفاده کند.
معمولا این آسیبها می توانند به شکلهای گوناگونی بروز کنند که مهمترین آنها مربوط به شکستگی استخوان یا گرفتگی عضلات است که باید تا جایی که امکان دارد با سرعت بالایی درمان شود.
در بسیاری از موارد این اختلالات حرکتی می تواند بر روی زندگی فرد تاثیر مخربی بگذارد و او را از انجام فعالیتهای مورد علاقه اش باز دارد.

در چنین شرایطی است که می توان به اهمیت بالای علم فیزیوتراپی پی برد که با استفاده از روشهای مختلف باعث می شود که شخص هر چه زودتر حرکتهای طبیعی خود را پیدا کند.
در واقع اگر قرار باشد یک معادل فارسی برای این تخصص بیان شود می توان نام آن را حرکت درمانی نیز قرار داد که هر ساله زندگی هزاران نفر را نجات می دهد و به آنها یک زندگی جدید هدیه می کند.
تکنیکهای مورد استفاده در فیزیوتراپی زیاد هستند و به افراد کمک می کنند تا از شر محدودیتهای حرکتی خلاص شوند و هر چه سریعتر به عنوان یک انسان سالم به جامعه خویش برگردند.
به افرادی که به دنبال یادگیری این علم هستند و در آن تخصص پیدا کرده اند فیزیوتراپ می گویند که به صورت مرتب و روزانه با بیماران جلسه می گذارند تا آنها را به نحو احسن درمان نمایند.

روند تولید فیزیوتراپی در كارخانه

برای اینکه روند فیزیوتراپی به خوبی جلو برود حتما باید از تجهیزات مربوطه کمک گرفت که در حال حاضر نمونه های زیادی از آن تولید شده و در اختیار فیزیوتراپها قرار می گیرد.
مسلما یکی از مهمترین ابزارهایی که در تولید فیزیوتراپی مد نظر قرار می گیرد مربوط به وسایل ورزشی است که می تواند انواع نقصانهای حرکتی را به نحو احسن درمان کند.
این دستگاه ها می توانند از تردمیل شروع شوند تا سایر وسیله های ورزشی که مسلما اگر فرد برای استفاده از آنان یک برنامه درست و منظم از فیزیوتراپی بگیرد، درمان خود را بهتر صورت می دهد.
خوشبختانه توزیع فیزیوتراپی نیر در کشور به خوبی صورت گرفته و مردم در هر نقطه ای از ایران که باشند می توانند با سرعت بالایی مشکلات حرکتی را به نحو احسن بهبود ببخشند.

یکی از روشهای مشهور درمان در فیزیوتراپی استفاده از فراصوت است که می تواند به خوبی به بافتهای داخلی نفوذ کند و در داخل آنها گرما ایحاد نماید.
در چنین شرایطی انواع گرفتگی و اسپاسم در ماهیچه ها از بین می رود و کسانی که دارای مشکلاتی مانند رگ به رگ شدن هستند می توانند به راحتی به حالت عادی خود برگردند.
این عمل به کمک یک دستگاه مخصوص انجام می شود که با پشت سر گذاشتن روند تولید فیزیوتراپی در کارخانه ایجاد می گردد و تا سالها قابلیت استفاده دارد.
معمولا قبل از به کار بردن این وسیله یک ژل مخصوص نیز به موضع زده می شود تا امواج قادر باشند با قدرت بیشتری روند بهبودی را به جلو ببرند.

نكات طلايي در انتخاب فيزيوتراپي

نكات طلايي در انتخاب فيزيوتراپي برای انتخاب فیزیوتراپی مناسب باید به نکات طلایی که پزشکان به آن اشاره می کنند دقت کرد و بر اساس تجویزی که صورت می گیرد باید روند فیزیوتراپی به جلو حرکت کند.
توزیع فیزیوتراپی نشان می دهد که تنوع در این بخش بسیار بالا است و شخص حتما باید با شخص مطلع در این زمینه مشورت کند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرد.
بعضی از وسیله هایی که در فیزیوتراپی به کار میروند با الکتریسیته کار می کنند که می توانند به خوبی سلولهای آسیب دیده را دچار شوک کنند و کارایی مثبت آنها را بازگردانند.
معمولا وقتی کسی آسیب می بیند در موضع مربوطه درد زیادی به وجود می آید که استفاده از تنس یا همان محرک الکتریکی می تواند این درد را التیام بخشد و ناراحتیهای این چنینی را کاهش دهد.

بعضی دیگر از محرکهای الکتریکی نیز وجود دارند که باعث می شوند ماهیچه ها دچار انقباض گردند و دوباره وارد سیکل طبیعی و صحیح خود گردند.
در موارد زیادی دیده می شود که شخص در ناحیه کمر یا گردن دچار مشکل می شود که در چنین شرایطی سعی می کنند از روشهای کششی استفاده کنند.
چنین افرادی حتما باید یک تخت مخصوص برای این منظور را تدارک ببینند که قادر است انواع مسائل مربوط به کمر و گردن را به خوبی رفع کند و از ایجاد دوباره آنها جلوگیری خواهد کرد.
با در نظر گرفتن مجموع این عوامل می توان به یک انتخاب درست و طلایی در بخش قیمت فیزیوتراپی رسید و با به کارگیری آنها به بخش بزرگی از برنامه ها و اهداف خود دست پیدا کرد.

موارد استفاده از فیزیوتراپی ورزشی

ورزشکاران بیشتر از سایر افراد جامعه حرکتهای بدنی و فیزیکی دارند که به همین علت بیشتر در معرض خطرها و آسیبهای حرکتی می باشند.
معمولا در طول یک مسابقه ورزشی گرفتگی عضله ها و یا آسیب به تاندون یک امر طبیعی به حساب می آید و به خصوص در ورزشی مثل فوتبال این امر شدیدتر است.
در واقع مصدومیت یکی از عواملی است که آینده ورزشی هر کسی را به خطر می اندازد و اگر نتوان آن را درمان کرد، فرد چاره ای جز خداحافظی از دنیا ورزش نخواهد داشت.
به همین دلیل تمامی کسانی که ورزش را به صورت منظم انجام می دهند باید تعدادی از وسیله های فیزیوتراپی را در اختیار داشته باشند تا بدن خود را از هر لحاظ تقویت کنند.

موارد استفاده از فیزیوتراپی ورزشی بسیار زیاد است و معمولا این موضوع بیشتر برای کاهش درد کاربرد دارد زیرا بیشتر ورزشکاران به دلیل فعالیتهای بیش از حد دچار دردهای زیادی می شوند.
در بعضی از موارد ممکن است در طول مسابقه در یک ورزشکار جراحتی به وجود بیاید که معمولا بدن به سرعت برای ترمیم آن اقدام می کند و در محل زخم بافتهای اضافه ای ایجاد می گردد.
فروشنده فیزیوتراپی خانگی می تواند امکاناتی را در اختیار فرد قرار دهد که مانع از ایجاد این آثار اضافی بر روی بدن شود زیرا می توانند توان حرکتی فرد با به شدت کاهش دهند.
استفاده از روشهای درست و اصولی در فیزیوتراپی باعث می شود که مدت زمان ریکاوری کمتر باشد و ورزشکار در زمان کوتاه تری به میادین ورزش بر خواهد گشت.

نحوه عملكرد فيزيوتراپي در فوتبال

نحوه عملكرد فيزيوتراپي در فوتبالفوتبال یکی از ورزشهای مهم و پرطرفدار دنیا محسوب می شود که ورزشکاران این حوزه باید فعالیتهای بدنی سنگینی در داخل زمین داشته باشند.
زمان مسابقه چیزی در حدود نود دقیقه است که در کل این زمان فرد باید بتواند در طول و عرض زمین بدود که نیازمند بدنی آماده و ورزیده است و انرژی بالایی نیز می طلبد.
با این حال هر چقدر هم که فرد دارای آمادگی باشد در بعضی از دقایق بازی ممکن است با یک تکل نابجا دچار آسیب شود و دیگر نتواند قادر به ادامه مسابقه باشد.
به همین دلیل نحوه عملکرد فیزیوتراپی در فوتبال بسیار حائز اهمیت است زیرا می تواند سطح آمادگی جسمانی آنان را بالاتر ببرد و آنها را برای عرصه های سخت تر آماده خواهد کرد.

برای داشتن یک فیزیک سالم در فوتبال باید حرکت درمانی در اولویت قرار بگیرد که فیزیوتراپهای ورزشی نیز از این موضوع آگاهی کامل دارند و معمولا این راه را پیشنهاد می دهند.
وسیله هایی نیز برای انجام این حرکت ها ساخته شده که از مهمترین آنها می توان توپهای بزرگی را نام برد که می توان با کمک آن انواع حرکتهای کششی را به انجام رساند.
با وجود خدمت مناسبی که در این بخش انجام می گیرد، هزینه فیزیوتراپی فوتبال نسبت به کیفیتی که ارائه می دهد بسیار ناچیز است و می توانند سلامت دوباره را برای فوتبالیست به همراه داشته باشد.
اگر کسی به مرور زمان از تجهیزات فیزیوتراپی استفاده کند، بدن آن در برابر انواع آسیبها مقاوم می شود و قادر خواهد بود در داخل زمین مانند یک ستاره بدرخشد.
فوتبالیستها باید این موضوع را بدانند که اگر به آسیبهای جزئی توجه نکنند ممکن است در طول زمان این مسائل تشدید شود و به حالت غیر قابل درمان برسند که در این صورت کل زندگی فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اقلام موجود در بسته بندی فیزیوتراپی

چنانچه بسته بندی فیزیوتراپی ورزشی باز شود می توان انواع اقلام موجود در آن را بررسی کرد که هر کدام از آنها نقشی تعیین کننده در روند درمان خواهند داشت.
اصلی ترین قسمت از دستگاه استیمولاتور نام دارد که به عنوان قسمت مرکزی شناخته می شود و انرژی لازم برای ایجاد یک جریان الکتریسیته مناسب از همین قسمت شکل می گیرد.
این دستگاه به صورت کاملا خانگی تهیه شده و هر کسی می تواند به راحتی از آن استفاده کند و برای ماساژ و کاهش دردهای موضعی از آن کمک بگیرد.
در داخل این وسیله دو عدد الکترود نیز وجود دارد که باعث ایجاد قطب منفی و مثبت می شوند و جریان الکتریسیته با استفاده از آنها به داخل بافت وارد می شود.

برای اینکه الکترودها به دستگاه اصلی وصل شود دو عدد کابل نیز در نظر گرفته شده که البته از نوع دو رشته است و می توان آن را در داخل بسته بندی مشاهده نمود.
پد اسفنجی یکی دیگر از تجهیزاتی است که در داخل این محصول دیده می شود که بر روی موضع آسیب دیده قرار می گیرد و باعث می شود که کار با کیفیت بالاتری صورت بپذیرد.
معمولا در داخل این بسته بندیها یک بسته کش نیز قرار می گیرد که می تواند پد را روی قسمت مورد نظر به خوبی سفت کند و از جابجاییهای بیهوده آن جلوگیری کند.
زمانی که فرد دستگاه را تهیه می کند ممکن است با روش کار آن آشنایی نداشته باشد که برای دادن اطلاعات بیشتر به مشتری یک دفترچه راهنما نیز در نظر گرفته می شود که تمامی جزییات و روشها در آن بیان شده است.
اگر کسی به صورت کامل بر اساس راهنماییهای داخل دفترچه عمل کند مسلما میزان راندمان کار آن بالاتر خواهد رفت و می تواند دوران نقاهت خود را به نحو احسن پشت سر بگذارد.

نمایندگی رسمی فیزیوتراپی در ایران

نمایندگی رسمی فیزیوتراپی در ایرانانجام روند فیزیوتراپی برای مردم عادی کمی با ورزشکاران تفاوت دارد چون یک فرد معمولی فقط به دنبال آن است که بتواند حرکتهای معمولی و طبیعی خود را به همراه داشته باشد.
در واقع اگر شخص بتواند به راحتی راه برود و بدود برای او کافیست و به دنبال حرکتهای سخت و پیشرفته نیست که در چنین حالتی درمان هم ساده تر خواهد بود.
ولی برای ورزشکاران حرفه ای باید دقت عمل زیادی صورت بگیرد زیرا که این اشخاص فشار زیادی به بدن و اندامهای حرکتی خود وارد می کنند و هر لحظه امکان دارد که دچار انواع آسیبهای مهلک شوند.
یک ورزشکار چند برابر یک انسان معمولی در معرض ایجاد مشکلات حرکتی است که به همین دلیل این افراد باید از امکانات و تجهیزات بهتری کمک بگیرند تا برایشان مشکلات حاد به وجود نیاید.
در ورزشی مثل فوتبال که هزاران رقیب سالم و قوی وجود دارند، اگر کسی قادر نباشد که به سرعت ریکاوری کند به سرعت افراد دیگری جایگزین آن می شوند و اعتبار شخص به خطر می افتد.

با این وجود نباید زیاد نگران بود چون هر ساله دستگاه های جدیدتر و پیشرفته تری ساخته می شود که روند درمان را بهبود می دهد و زمینه ایجاد مشکلات مفصلی و حرکتی را به حداقل می رساند.
بعضی از دستگاه هایی که به تازگی در نمایندگی رسمی فیزیوتراپی در ایران به نمایش درآمده اند با تکنیک نور درمانی می توانند انواع درد و تورم را از بین ببرند.
این دستگاه با کم لیزر کار می کند و دارای یک طول موج مشخص است که باعث می شود سلولها به سرعت خود را  التیام دهند و عوارض ناشی از ضربه به کمترین حالت خود برسد.
البته انواع کشهای درمانی ننیز در نمایندگی فیزیوتراپی ایران دیده می شوند که بیشتر برای موارد توانبخشی استفاده می شود و قدرت عضلات را بیشتر می کند.
پارچه ای که در داخل این کشها به کار می رود کاملا منعطف است و همراه با حرکت بدن جابجا می شود و اگر کسی برای انجام تمرینات مختلف از آن استفاده کند، بدن قویتری خواهد ساخت.
حال که تمامی قسمتها و وسایل مربوط به فیزیوتراپی گفته شد، هر کس می تواند با راهنمایی گرفتن از تمامی مطالب گفته شده در این مقاله بهترین انتخاب را برای خود صورت دهد و یک زندگی سالم و طبیعی را تجربه کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در بازار ایران

تعرفه فیزیوتراپی ورزشیتعرفه ی فیزیوتراپی بستگی به نوع درمان روی اجزای بدن دارد و کار های آن متفاوت است. قیمت تجهیزات و امکانات این کار سالانه افزایش می یابد و م

پاسخی بگذارید