فیزیوتراپی
خانه / فیزیوتراپی / نرخ فیزیوتراپی خانگی در بازار تهران

نرخ فیزیوتراپی خانگی در بازار تهران

تمرینات فیزیوتراپی تمرینات بدنی است که برای کاهش درد و افزایش تحرک در مفاصل به کار می رود. فیزیوتراپی ها معمولاً برای معالجه بیماران تمرینات فیزیوتراپی را انجام می دهند. اکثر کارشناسان این زمینه معتقدند مراجعه به مراکز پزشکی برای دریافت خدمات فیزیوتراپی برای بیمار بسیار خطرناک است. بیماری های مردم ممکن است به وخامت خود ادامه دهد، روند بهبودی کند می شود و از نظر برخی جابجایی دشوار خواهد بود. بنابراین، بیمار نیازی به حضور در این مراکز پزشکی ندارد و امروزه فقط با یک تماس با کلینیک هایی که خدمات فیزیوتراپی ارائه می دهند، می توان فیزیوتراپی را به خانه آورد و از خدمات فیزیوتراپی می توان در خانه استفاده کرد. مراکز توانبخشی به طور کلی از فیزیوتراپیست های دانشگاهی و آکادمیک برای بهبود کیفیت خدمات خود به بیماران استفاده می کنند. بنابراین می توان اطمینان حاصل کرد که نرخ فیزیوتراپی در تهران و شهرستان ها منصفانه دریافت می شود.

نرخ فیزیوتراپی خانگی در بازار تهران

تاريخچه فیزیوتراپی ورزشی در ايران

تاريخچه فیزیوتراپی ورزشی در ايران

• ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح چینی ها از ماساژ به عنوان

عنصر درمانی استفاده می کردند.

• ۴۶۰ سال قبل از میلاد مسیح بقراط بیماران را به استفاده از

ماساژور هیدروتراپی ارجاع می داد.

• رومی ها از حمامهای درمانی استفاده می کردند.

• اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی دکتر سارجنت اولین مدرسه که اساس آن بر مبنای معاینه های بالینی و تمرین های بدنی بود را بنیان نهاد.

• دانشکده سارجنت در ۱۹۲۹ به دانشگاه بوستون پیوست.

• جنگ جهانی اول، تاسیس مرکز آموزش و تعلیم ویژه توانبخشی زخمیان جنگ تولد حقیقی فیزیوتراپی 

• شیوع فلج اطفال در جنگ جهانی دوم به رشد فیزیوتراپی کمک کرد.

تاریخچه فیزیوتراپی در ایران:

• خانم مارگارت جانسون از طرف WHO به ایران آمد.

• دانشکده پزشکی دانشگاه تهران مسوول تاسیس اولین مرکز آموزشی می شود.

• در بهمن ماه ۱۳۴۳ اولین گروه دانشجویان پذیرش شدند.

• دومین آموزشگاه عالی فیزیوتراپی در بیمارستان شفای حیائیان تاسیس گردید.

• گسترش رشته فیزیوتراپی در دانشگاههای شیراز، شهید بهشتی، …

• اولین بیمارستان مجهز به بخش فیزیوتراپی بیمارستان نمازی شیراز بود.

• اولین مرکز فیزیوتراپی خصوصی را یک میسیونر مذهبی مسیحی به نام آدونیست دائر کرد.

 در سالهای ۱۳۳۰ هجری شمسی تعداد ۳ افسر پزشک ارتش و پنج مدیر وزارت بهداری که پزشک بودند جهت تحصیل رشته طب فیزیکی به خارج از کشور رفتند.در سال های بعد این تعداد به ۱۵ تن رسید. در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی اتاقی تحت نوتوانی به ریاست دکتر سعادت در وزارت بهداری تشکیل شد.در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی با کمک نماینده WHO خانم جانسون آموزشکده فیزیوتراپی در دانشکده پزشکی تهران راه اندازی شد.عده کثیری از فارغ اتحصیلان فیزیوتراپی خارج از کشورجهت آموزش دراین آموزشکده به ایران فراخوانده شدند.

با توجه به تاریخچه فیزیوتراپی در انگلستان (جایی که خانم جانسون از آنجا آمده بود و همچنین دیدگاهای وی) ریاست آموزشکده فیزیوتراپی در اولین گام اشتباه به یک پزشک متخصص اعصاب داده شد. در ۱۳۴۷ هجری شمسی دکتر نواب فارغ التحصیل رشته طب فیزیکی و توانبخشی از فرانسه (جایی که فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست وجود نداشت)با کمک بعضی عوامل ریاست آموزشکده فیزیوتراپی را عهده دار شد(آغاز یک کشمکش ۴۰ساله). آموزشکده فیزیوتراپی ابتدا از دانشکده پزشکی جدا شد و در مرحله بعد از دانشگاه خارج و تبدیل به انستیتو فیزیوتراپی گشت!!!!!! 

 انستیتو فیزیوتراپی تا سال ۱۳۵۰هجری شمسی از دادن مدارک فارغ التحصیلان فیزیوتراپی که اکثریت آنها از ورود یهای خوب دانشگاه بودند خودداری کرد. در همین سال با توجه به ادامه فشارها مدارک فارغ التحصیلان به آنها تحویل شد. با توجه به حضور بورسیه های متخصصین طب فیزیکی در نهادهای تصمیم گیری مانند دکتر خاکسار فرد در سال ۱۳۵۱ هجری شمسی کلیه مجوزهای داده شده به فیزیوتراپیست ها بطور یک طرفه باطل شد و تاسیس و مسئولیت مراکز فیزیوتراپی و کنترل و نظارت مراکز آموزش فیزیوتراپی به متخصصین طب فیزیکی واگذار شد.بعلت تعداد محدود ایشان مجوز کلینیک های فیزیوتراپی به پزشکان دیگری از قبیل ارتوپدی ،جراحان عمومی و….. واگذار شد.این حرکت دارای دو خصیصه منحصر به فرد بود که در جایی از دنیا دیده نشد: 

  ۱ – در همه جای دنیا متخصصین طب فیزیکی موسس و پشتیبان رشته فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست بودند، در حالیکه در ایران طیف مخالف بودند.

 ۲ – گروه های پزشک دیگر در کاری دخالت کردند که کمترین آشنایی را داشتند. 

  در سال۱۳۵۲هجری شمسی دانشکده توانبخشي و رفاه(تهران) تاسیس گشت.در سال ۱۳۵۴ هجری شمسی دکتر نواب فوت کرد. در سال ۱۳۵۶ هجری شمسی دانشکده توانبخشی شیراز راه اندازی شد و در سال ۱۳۵۷ هجری شمسی با وقوع انقلاب اسلامی شالوده اینگونه متخصصین بهم ریخت. چنانچه خاکسارفرد در همان سال ها به آمریکا گریخت و در آنجا به دلایلی کشته شد.  

 اثرات سالهای قبل از ۵۷: در سالهایی که فیزیوتراپی در تمامی کشورها در حال پیشرفت بود (حتی در داخل کشورمان، داروسازها توانستند دکترای حرفه ای شوند) فیزیوتراپی در ایران بطور کامل از کار افتاد. عملکرد بیمارستانی آن تحلیل رفت، آموزش های کلینیکی آن ضعیف شد و ماهیت واقعی فیزیوتراپی از دست رفت و تبدیل به این جمله شد:  

 استفاده از ابزارهای فیزیکی مانند: گرما، سرما، جریان های الکتریکی برای بازگرداندن توان جسمی…..  

 اثرات اعمال ایشان تا سالیان متمادی باقی ماند.  

 سال های بعد از ۵۷: مدیریت مراکز آموزشی به دست فیزیوتراپیست ها افتاد. در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی با وقوع جنگ تحمیلی فیزیوتراپیست ها در این صحنه ها حضور یافتند و تجارب ارزشمندی بدست آوردند. ۱۳۶۸ هجری شمسی دوره فوق لیسانس فیزیوتراپی راه اندازی شد. در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی دوره PhD فیزیوتراپی راه اندازی شد.  درسال۱۳۸۱هجری شمسی شماره های نظام پزشکی به این گروه داده شد .در همان سال تعرفه فیزیوتراپی از طرف دولت اعلام شد.  

فیزیوتراپیست ها در سال ۱۳۸۳ هجری شمسی برای اولین بار در انتخابات نظام پزشکی شرکت کردند. در همان سال دستور تغییر تمامی مجوزهای فیزیوتراپی صادره شده به پزشکان (بغیر از متخصصین طب فیزیکی) صادر شد و مسئولیت ها به فیزیوتراپیست ها واگذار شد. در کلینیک هایی که متخصصین طب فیزیکی حضور داشتند بکارگیری فیزیوتراپیست ها برای نظارت بر امر فیزیوتراپی اجباری گشت.  

آینده ای روشن:تغییر بیماریها از تب زا و عفونی به ناتوان کننده،افزایش عمر انسان،زندگی صنعتی، نیاز به حرکت، کنترل هزینه ها در بخش درمان تمامی بازی را به سمت فیزیوتراپیست ها گردانده است.  

بسیاری از کشورها فیزیوتراپی را دکترای حرفه ای اعلام و تخصص ها و فوق تخصص ها ی آن راه اندازی کرده اند.   

فیزیوتراپیست تنها پزشکی است که فیزیولوژی و پاتولوژی حرکت را میداند و می تواند از تکنیک های فیزیکی و تمرینات و بسیار از درمان های کم ضرر برای درمان بیماری های حرکت استفاده نماید. این پزشک قادر به عملیاتی کردن طب مکمل است.  

شاید عنوان پزشک هزاره جدید (عنوانی که WCPT اعلام کرده است) توصیفی برای این پزشک باشد.  

به نوعی شاید این تکرار تاریخ در ایران است :

زمانی که ابوعلی سینا عامل بیماری زا و دیدگاه سیستماتیک درمانی و جایگاه عقل در منش خود را اعلام کرد، مخالفت ها ،او و آثار گرانبهایش را به صورت ظاهری حذف نمود. اما بعد از گذشت ۱۰ قرن ما به حق او را ایرانی دانسته و نامش را بر دانشگاه ها و مدارس و فرزندانمان می گذاریم.

فرآيند تولید فیزیوتراپی در کارخانه

فیزیوتراپی یکی از حساس ترین و مهمترین کارها از جمله معاینه اولیه، تشخیص، برنامه ریزی درمانی، مداخلات و ارزیابی است. برای بهره مندی از مزایای استفاده از فیزیوتراپی، باید فیزیوتراپی توسط یا تحت نظر یک متخصص فیزیوتراپی انجام شود. فیزیوتراپیست ها فیزیوتراپی را روشی بسیار مناسب برای درمان بیماری های مختلف می دانند. آنها همچنین معتقدند که فواید فیزیوتراپی بسیار زیاد است و خطر بسیار کم است.

با کمک فیزیوتراپی، به افراد در سنین مختلف که به دلایل مختلف از جمله آسیب، بیماری و تحرک توانایی حرکت خود را از دست داده اند، می توانند برای دستیابی به همان توانایی جسمی مانند گذشته کمک کرد. علاوه بر فیزیوتراپی، پزشکان بر این باورند که فواید فیزیوتراپی یک روش درمانی بسیار کم خطر است که بعد از بروز مشکل از طرف متخصصین فیزیوتراپی توصیه می شود.

مشخصات فني فيزيوتراپي ورزشي

مشخصات فني فيزيوتراپي ورزشي بیماری های ارتوپدی سیستم اسکلتی عضلانی را درگیر می کند و شامل شکستگی ها، تعویض مفصل و آسیب های تاندون است که هر کدام روند توان بخشی خود را دارند. به عنوان مثال، بعد از تعویض زانو، فیزیوتراپیست با شناخت محل برش جراحی و روند ترمیم بافت، محدودیت های بعد از عمل را برای بیمار کاهش می دهد و به بهبود کیفیت زندگی کمک می کند.

با كاربرد هاي فیزیوتراپی آشنا شويد

درمان و عرضه فیزیوتراپی نسبت به جراحی و سایر روشهای درمانی ارزان تر و ایمن تر است و در بهبود مشکلات مرتبط با بیماری تأثیر بسیار خوبی دارد. علاوه بر این، فواید فیزیوتراپی از مزایای سایر درمان ها بیشتر است. برخی از این بیماری ها و اختلالات قابل درمان با این روش عبارتند از:

فلج مغزی، سكته مغزی، ام اس، پاركینسون و سایر بیماریهای عصبی.

بیماریهای مادرزادی مانند فلج اطفال، فلج بل، دیستروفی عضلانی دوشن ، میلوومنینوسل.

بیماری ها و اختلالات اسکلتی عضلانی مانند اسپوندیلیت آنکیلوزان، سندرم تونل کارپ، تاندونیت، بورسیت و غیره.

مشکلات ارتوپدی مانند شکستگی استخوان، توانبخشی پس از جراحی ارتوپدی، تعویض مفصل و جراحی و غیره.

بیماریهای مرتبط با روماتیسم مانند آرتریت روماتوئید، استئوآرتریت، فیبرومیالژیا و سایر بیماریهای مرتبط با روماتیسم.

کاربرد و فواید انواع فیزیوتراپی آنقدر گسترده است که در بیشتر موارد می توان از تولید فیزیوتراپی استفاده کرد. امروزه حتی از فیزیوتراپی نیز برای درمان اختلالات و بیماری های ریه استفاده می شود. پس از انجام جراحی های سنگین، بدن بیمار از اختلالات رنج می برد که با استفاده از فیزیوتراپی کوتاه مدت مانند مشکلات بعد از عمل و اختلالات قابل درمان است.

مزایای شگفت انگیز فیزیوتراپی خانگی

مزایای شگفت انگیز فیزیوتراپی خانگیبیشتر بیمارانی که به دلایلی مانند سکته مغزی، سکته قلبی، بیماری های روماتیسمی، سالمندی، جراحی های بزرگ، شکستگی و … به فیزیوتراپی احتیاج دارند، در چنین مواردی قدرت و توانایی مراجعه به کلینیک های فیزیوتراپی و توانبخشی را ندارند. خدمات فیزیوتراپی در منزل بهترین راه برای دریافت خدمات فیزیوتراپی و بهره مندی از مزایای استفاده از فیزیوتراپی است.

مزایای مهم خدمات فروش فیزیوتراپی در منزل:

به طور کلی، ما برخی از فواید، تأثیرات و کاربردهای فیزیوتراپی در معالجه بیماریها را توضیح داده ایم و این ها مهمترین فواید فیزیوتراپی در منزل است:

دسترسی آسان به خدمات فیزیوتراپی: بیمار دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مرکز فیزیوتراپی ندارد، فیزیوتراپی با تجهیزات لازم به خانه بیمار می رود و خدمات درمانی را در خانه بیمار ارائه می دهد.

بیمارانی که محدودیت تحرک دارند از خطرات احتمالی حرکت محافظت می شوند. یک نوع قابل حمل از دستگاه فیزیوتراپی وجود دارد که فیزیوتراپی برای انجام روشهای انجام شده روی بیمار در مرکز فیزیوتراپی به منزل بیمار می آورد.

با رفتن فیزیوتراپی به منزل بیمار، هیچ هزینه ای برای مراجعه به مرکز فیزیوتراپی نیست.

برخلاف کلینیک های فیزیوتراپی، در جایی که فیزیوتراپی به طور همزمان چندین بیمار را معالجه می کند، در صورت استفاده از خدمات فیزیوتراپی در خانه، فیزیوتراپی به صورت خصوصی انجام می شود. در این روش، فیزیوتراپیست کلیه برای هر جلسه برای هر بیمار مدت زمان را سپری می کند که این امر باعث می شود در درمان و حل مسئله موثرتر باشد.

یکی از مهمترین فواید فیزیوتراپی در منزل، درمان خصوصی است. با توجه به اینکه درمان خصوصی است، تمرین های دقیق تری انجام می شود که باعث می شود بیمار سریعتر بهبود یابد.

راهنماي انتخاب فیزیوتراپی خانگی

هر استفاده می تواند بی نظیر باشد زیرا به نیازها و مشکلات سلامتی شما بستگی دارد. با این حال، قبل از خرید یک دستگاه فیزیوتراپی در منزل، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • با سابقه بیماری آشنا شوید.
 • وضعیت و نیازهای بیماری را ارزیابی و تشخیص دهید.
 • برای رسیدن به اهداف بدنی کمک کنید
 • یک برنامه درمانی ایجاد کنید که به سلامتی، سبک زندگی و فعالیت ها متمرکز شود.
 • یک دوره آموزشی را با دستگاه های فیزیوتراپی تجویز کنید.
 • بودجه را تنظیم کنید.
 • از صدمات و ناتوانی ها جلوگیری کنید.
 • مدیریت بیماریهای حاد و مزمن.
 • بهبود و حفظ عملکرد بدنی بهینه.
 • بازسازی آسیب و اثرات بیماری یا ناتوانی.
 • آموزش بیماران برای جلوگیری از عود مجدد آسیب.

بیماران می توانند از یک دستگاه فیزیوتراپی در خانه استفاده کنند تا انواع مختلف سلامت را پیدا کنند و بتوانند کمک های ارزشمندی را دریافت کنند. دستگاه های فیزیوتراپی درمان های زیر را ارائه می دهند، اکنون  با هم مزایای فیزیوتراپی خانگی را مرور می کنیم:

مشکلات قلبی و عروقی – پشتیبانی، پیشگیری و توانبخشی را برای مبتلایان به این بیماری و تأثیرات آن بر قلب و ریه ها مانند آسم فراهم آورید.

سرطان، مراقبت تسکین دهنده درمان، مدیریت یا جلوگیری از خستگی، درد عضلات و سفتی مفصل.

بی اختیاری: مدیریت و جلوگیری از بی اختیاری و اختلال عملکرد بدن.

نکات بهداشتی زنان: مشکلات بهداشتی مربوط به بارداری، زایمان، مراقبت های بعد از زایمان، شیردهی، یائسگی، پرولاپس، مشکلات مثانه یا کنترل روده را برطرف کنید.

اختلالات اسکلتی و عضلانی اسکلتی: پیشگیری و معالجه بیماران مبتلا به شرایط اسکلتی عضلانی مانند گردن و کمر.

عصب شناسی: بهبود حرکت و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به صدمات شدید مغز یا نخاع به دلیل تروما یا مبتلایان به بیماریهای عصبی مانند سكته مغزی، بیماری پارکینسون و امكان اسكلروز.

ارتوپدی: به بیماران کمک می کند تا از بیماری های حاد یا مزمن مانند استئوآرتریت و قطع عضو جلوگیری کنند یا آن را درمان کنند.

درد: مدیریت درد یا پیشگیری و تأثیر آن بر عملکرد بیمار.

مراکز تخصصی فیزیوتراپی با نرخ دولتي در تهران

 مراکز تخصصی فیزیوتراپی با نرخ دولتي در تهرانیکی از ویژگی های منحصر به فرد فیزیوتراپی سهولت در استفاده نکردن از افراد متنوع مانند دستیاران، وردپرس، دبیران و دانشجویان برای معالجه بیمار است. در مراکز انجام فیزیوتراپی آرامش برای افزایش پذیرش بیمار، از افراد غیر ماهر برای درمان استفاده نمی کنیم. حتی در مواردی که موسس کلینیک در مرکز باشد و فقط بیماران را ارزیابی می کند، درمان که شامل قرار دادن و تنظیم جریان ها، لیزر، سونوگرافی، روش های دستی، درمانی با سوزن، ورزش درمانی و غیره می باشد. شخص دیگری این درمان نتایج ایده آل نخواهد داشت. زیرا ارزیابی و درمان توسط دو فرد مختلف انجام می شود.

فیزیوتراپیست باید قیمت فیزیوتراپی در منزل را با توجه به تعداد بیمارانی که به درمان فیزیکی و شغلی نیاز دارند تعیین کند. لازم به ذکر است که برخی از مراکز و کلینیک های فیزیوتراپی برای افزایش بیماران خود میزان بسیار کمی برای فیزیوتراپی در خانه ارائه می دهند. برخی از کلینیک ها برای کاهش نرخ فیزیوتراپی تهران، از افراد غیر متخصص و بدون تخصص مجهز شده اند. آنها از فیزیوتراپی به عنوان یک تجربه استفاده کرده اند و تحصیلات دانشگاهی یا حرفه ای در دانشگاه ها ندارند.

خدمات فیزیوتراپی خانگی در تهران ممکن است برای بیمارانی که ظرفیت لازم برای سفر به مراکز درمانی را ندارند، مفید باشد و بنابراین در جلسات فیزیوتراپی به تأخیر می افتد. مشکل ترک خانه و ترافیک شدید شهر بزرگ باعث شده خدمات فیزیوتراپی به خصوص مورد استقبال قرار بگیرد و متخصصان می توانند این خدمات را در خانه دریافت کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در بازار ایران

تعرفه فیزیوتراپی ورزشیتعرفه ی فیزیوتراپی بستگی به نوع درمان روی اجزای بدن دارد و کار های آن متفاوت است. قیمت تجهیزات و امکانات این کار سالانه افزایش می یابد و م

پاسخی بگذارید