فیزیوتراپی
خانه / فیزیوتراپی / نرخ انواع فیزیوتراپی در فوتبال ایران

نرخ انواع فیزیوتراپی در فوتبال ایران

فیزیوتراپیستها در تشخیص، درمان و بهبودی شرایط جسمی و یا صدمات و همچنین جلوگیری از عود کردن در آینده به افراد کمک می کنند. این شرایط یا جراحات در دسته ای از عصب عضلانی-اسکلتی، عصبی یا قلبی تنفسی رخ می دهد. فیزیوتراپیست ها در هر سه زمینه آموزش لازم دیده اند. فیزیوتراپیست ها به مهارت های ارتباطی، بین فردی و همدلی قوی در مراقبت از افراد در طی فرایند درمان و بهبود نیاز دارند.

نرخ فیزیوتراپی در فوتبال بر اساس مهارت های اصلی مورد نیاز شامل: معاینه جامع و تشخیص ، داشتن برنامه های درمانی ایمن و پیشرو ، نظارت مداوم بر روند بهبود و ارتباط کارآمد با تیم چند رشته ای متفاوت می باشد.

نرخ انواع فیزیوتراپی در فوتبال ایران

اطلاعات جامع در مورد فیزیوتراپی در فوتبال

اطلاعات جامع در مورد فیزیوتراپی در فوتبال در هر دوره اصول اولیه آناتومی و فیزیولوژی به همراه مؤلفه های نظری و عملی ارزیابی و درمان آموزش داده خواهد شد. همچنین هر فیزیوتراپ برای تکمیل یادگیری خود موظف است مکانهای بالینی را به عنوان بخشی از دوره خود تکمیل کند.

فیزیوتراپی و آسیب های فوتبالی

از شانه های دررفته تا متاتارس های شکسته ، فیزیوتراپی به درمان تعدادی از آسیب های متداول فوتبال از جمله موارد زیر کمک می کند.

شانه دررفته

کرنش

کرنش همسترینگ

کرنش ران (چهار سر ران)

آسیب منیسک

آسیب رباط صلیبی قدامی

اسپاین رباط وثیقه میانی

کرنش گوساله

مچ پا

متاتارسال شکسته

 بند انگشتی

شانه دررفته چیست؟

وقتی بازوی بازیکن از مفصل خود در شانه کشیده می شود این اتفاق معمولاً در هنگام سقوط یا برخورد با بازیکن دیگر رخ می دهد.

انواع فیزیوتراپی کلینیکی و شیوه های درمان آن:

عملكرد فيزيوتراپي در درمان چگونه است؟ فیزیوتراپی چگونه شانه دررفتگی را درمان می کند؟

درد شانه کاهش می یابد و بسته به شدت دررفتگی ، می توان از نظر جراحی بهبود نسبی حاصل می شود. در صورتي كه فيزيوتراپي شديد یا قوی انجام شود ، با تمرین مداوم بر روي انعطاف پذيري ، تقويت عضلات و اعتماد به نفس فرد سعی می شود تا شانه دوباره جابجا نشود.

چه مدت طول می کشد تا بهبودی حاصل شود؟

چندین نوع مختلف دررفتگی شانه وجود دارد ، که با توجه به جهت دررفتگی تعیین می شود. دررفتگی قدامی حدود ۹۵٪ از کل جابجایی ها را تشکیل می دهد. بسته به شدت و اینکه آیا عمل جراحی ضروری است یا خیر ، بهبودی حدود ۲-۶ ماه طول خواهد کشید.

جابجایی شانه از نمونه آسیب های معروف فوتبال می باشد.

شناسايي بهترين فیزیوتراپی حرفه ای در فوتبال

حداقل یک سطح AAB در سطح A معمولاً برای یک فیزیوتراپیست در سطح ارشد لازم است.

نقش اصلی و مسئولیت ها در فوتبال حرفه ای

فیزیوتراپی از مهم ترین زمینه های پزشکی در فوتبال حرفه ای هستند و از ۵۰ سال گذشته تا کنون اصلی ترین جزء اصلی ترین مراقبت های پزشکی بوده.

نقش فیزیوتراپیست در فوتبال عمدتاً مربوط به مدیریت شرایط عصبی عضلانی-اسکلتی با تشخیص دقیق و درمان به موقع از زمان شروع آسیب تا زمان بازگشت به شرایط عادی و بازی کردن در زمین است.

از اصلی ترین نقش های یک فیزیوتراپیست که در فوتبال فعالیت می کند موارد زیر است:

ارزیابی و تشخیص شرایط اسکلتی عضلانی مختلف

اجرای انواع روشهای درمانی

آموزش بازیکنان از جمله درمان موارد خفیف ، تسمه و بند زدن و استفاده از روشهای بافت نرم در طول بازی.

ارتباط با پزشکان ، دانشمندان ورزش و درمانگران

تحویل برنامه های پیشگیری از آسیب های فردی و میدانی بر اساس تاریخچه پزشکی در گذشته و روند صدمات و آسیب های ممکن.

اجرای استراتژی هایی برای به حداکثر رساندن عملکرد بازیکن در زمین فوتبال از دیدگاه پزشکی.

گزارش کلیه جراحات وارده به مدیر  مربیان کارمندان  هیئت مدیره و غیره و بیان به روزرسانی ها در مورد پیشرفت توانبخشی بازیکنان مجروح.

در صورت لزوم روند درمان با استفاده از استدلال بالینی صوتی ، مشورت با جراحان ، پرسنل پزشکی ، اسکن MRI ، اشعه ایکس یا حتی قرار ملاقات خارجی دانجام شود.

اگرچه ساختار در هر باشگاه متفاوت است ، اما به طور کلی فیزیوتراپیست ها به یک تیم خاص اختصاص داده می شوند و از آنها خواسته می شود که در هر کجا و هر زمان که تیم بازی می کنند آنها هم سفر کنند ، تا بتوانند اقدامات پزشکی و آماده سازی قبل از مسابقه را تهیه کنند. بعضي از باشگاهها همچنين ممكن است نقش هايي را بين فيزيوتراپيست ها مشخص و به آنها اختصاص دهند از جمله: متخصص پیشگیری از آسیب و متخصص توانبخشی.

طبقه بندي انواع فيزيوتراپي

طبقه بندي انواع فيزيوتراپيبا هم طبقه بندي فيزيوتراپي را بررسی می کنیم:

یک برنامه ورزش خانگی به ناچار جزئی از برنامه درمانی در فیزیوتراپی خواهد بود. ثابت شده است كه تمرينات يك روش فوق العاده مهم در بهبود بسياري از آسیب های اسكلتي عضلاني است. یک برنامه دقیق و شخصی که توسط فیزیوتراپیست تهیه شده است ، به هدفهای صحیح و‌‌ جلوگیری از صدمات کمک می کند. بنابراین باید شامل انواع مختلفی از تمرینات باشد. همچنین ، حتماً در پارامترهای فیزیوتراپی از تمرینات صحیح استفاده کنید.

تمرینات تحرک دو هدف دارند: مفصل ها را محکم می کند و دامنه حرکت را افزایش می دهد.

انواع تمرین ها:

تمرینات کششی: به منظور بهبود انعطاف پذیری انجام می شود. هدف این است که منشأ و قرار دادن عضله مورد نظر را به منظور کشش آن جدا کنیم. برای اینکه این تمرین ها موثر واقع شوند ، مهم است که بخش های دیگر بدن درگیر را تنظیم کنید. همچنین برای استراحت بهتر عضله و مقاومت آن، به خوبی بازدم کنید. موقعیت های کششی برای مدت طولانی و با تکرار مداوم سبب بهبودی سریع می شوند.

تمرینات تقویتی می تواند، استقامت یا قدرت عضلات را بهبود بخشد. تقویت می تواند بدون بار (بدون دست) و یا با استفاده از دمبل ، باند الاستیک ، سیستم قرقره ، وزن بدن خود و غیره انجام شود.

کاربرد تمرینات اختصاصی زمانی ضرورت پیدا می کند که توانایی  تشخیص بدن در مکان (موقعیت) یا نحوه حرکت بدن در فضا (حرکت) کاهش پیدا می کند. به عنوان مثال ، تعادل در یک پا موقعیت اندام تحتانی را بهبود می بخشد. تمرینی که در آن باید حروف الفبا را با انتهای اندام آموزش دیده بکشید می تواند برای بهبود جهت حرکت توصیه شود.

 تمرینات قلبی عروقی ، مانند دوچرخه سواری ثابت ، پیاده روی ، دویدن ، حرکت شنا. یوگا همچنین فعالیتی است که منجر به سلامت قلب و عروق، انعطاف پذیری ، استحکام ، تحرک و پیوستگی می شود.

کارایی فیزیوتراپی در فوتبال

نقش فیزیوتراپیست غالباً فراتر از شرایط کلینیکی است و بسیاری از آنها در برگزاری جلسات گرم کردن ، کمک به آموزش و مدیریت رزرو هتل و وعده های غذایی قبل از مسابقه حضور دارند. آنها غالباً نزدیک به مدیران هستند و برخی از آنها به عنوان بخشی از کارکنان باشگاه ها محسوب می شوند.

مدارک ضروری فیزیوتراپیست:

فیزیوتراپی BSc یا فیزیوتراپی

 HCPC

بیمه غرامت مناسب

دوره احیا و کمکهای اضطراری پیشرفته FA AREA یا کمک های اولیه FA متوسط ​​برای صلاحیت های ورزشی (IFAS)

موارد مطلوب و موثر در رزومه:

تجربه قبلی کار با ورزشکاران سطح بالا و درمان آسیب های ورزشی

تجربه کار در یک محیط تیمی

تجربه در برنامه ریزی و اجرای برنامه های توان بخشی و پیشگیری در ورزشکاران برتر

آموزش CPD گسترده و پیشرفته با اشاره خاص به رشته پزشکی ورزشی.

عضویت در FMPA. این امر باعث تعامل و ارتباط با همكاران حرفه ای در بازی و به روز ماندن با جدیدترین صنعت را از طریق وب سایت ، انجمن ، مجله و كنفرانس سالانه می دهد.

حداقل ۲-۳ سال سابقه کار بعد از تحصیلات تکمیلی بر روی بیماران سرپایی و ارتوپدی

حضور در دوره ها و مسابقات مربوط به ورزش

تجربه کاری در بخش ورزش

نحوه عملكرد فيزيوتراپي در فوتبال

نحوه عملكرد فيزيوتراپي در فوتبالکرنش چیست؟

نوعی از ماهیچه های گیرنده در قسمت داخلی ران است و در مواقعی که آنها از مرزشان کشیده شده و بافت عضله دچار مشکل می شود رخ می دهد. این حادثه زمانی اتفاق می افتد که بازیکنان برای گرفتن توپ یا ضربه زدن می پرند.

فواید فیزیوتراپی چیست؟ فیزیوتراپی چگونه فشار کشاله ران را درمان می کند؟

با استفاده از درمان فوری که شامل پروتکل “PRICE” (حفاظت، استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع) خواهد بود. لین کار سبب کاهش خونریزی و تورم از محل آسیب است. همچنین به درمان درد کمک خواهد کرد و معمولا تا حدود سه روز بهبود می یابد.

دوره توانبخشی شامل کشش ملایم، بافت نرم و تقویت عضلات خواهد بود. پس از بهبودی نسبی، بازیکن می تواند تمرینات مخصوص فوتبال را شروع کند، از جمله پریدن و دویدن.

برای ایمنی و کاهش خطر آسیب مجدد، بازیکنان باید تحت هدایت یک فیزیوتراپیست دوره ی توانبخشی را کامل کنند.

چه مدت طول می کشد تا بهبودی حاصل شود؟

آسیب های عضلانی را می توان به سه درجه طبقه بندی کرد. درجه اول شامل ۵-۱۰٪ آسیب عضلانی است. قبل از بازگشت بازیکن به بازی، نیاز به ۱-۲ هفته استراحت دارد. فشار درجه دو گسترده تر است و شامل فشار بیشتری از آسیب های عضلانی است.

بازیکنان در این حالت نیاز به استراحت  ۳ الی ۶ هفته ای دارند. فشار عضله درجه سه، پارگی شدید است که درصد زیادی یا همه  بافت های عضلانی را درگیر می کند. این بازیکنان ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند و شاید ۳-۴ ماه از بازی و تمرین خارج شوند.

کرنش همسترینگ چیست؟

همسترینگ گروهی از چهار عضله است که در قسمت پشت ران وجود دارد. این ماهیچه ها زانو را خم می کنند. هنگامی که آنها بیش از حد کشیده می شوند ، فیبرهای عضلانی را دچار پارگی می کنند و منجر به فشار می شوند. معمولا این عضلات در حین حرکات انفجاری یا سریع مانند اسپرینت، دچار پارگی می شوند.

فیزیوتراپی چگونه کرنش همسترینگ را درمان می کند؟

درمان فوری آن دقیقا شبیه فشار کساله ران می باشد. با استفاده از پروتکل “PRICE”.

 

فواید بي نظير فیزیوتراپی

فیزیوتراپی می تواند به افراد در هر سنی با استفاده از طیف وسیع درمان کمک کند.

یک فیزیوتراپیست با تشخیص به موقع آسیب و بیماری در مراحل اولیه و همچنین مراحل ترمیمی و پیشگیری از آسیب مجدد و پیشرفت بیماری، به مراقبت از بیماران و بهبودی در تمام مراحل بیماری کمک می کند. فیزیوتراپی ممکن است یک روش درمان مستقل باشد، یا ممکن است سایر درمانها را پشتیبانی کند.

برخی از بیماران توسط پزشک خود به یک فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند ، اما برخی دیگر خودشان به دنبال این هستند که از طریق فیزیوتراپی به درمان برسند.

به هر حال بیمار از هر راهی که به یک فیزیوتراپیست مراجعه کند، انتظار خواهد داشت که تحت معاینه و ارزیابی فیزیکی، از جمله سابقه سلامتی و برخی روشهای آزمایش مانند ارزیابی وضعیت بدنی، حرکات و انعطاف پذیری، حرکت و عملکرد عضلات و مفاصل قرار گیرید.

حتما طی دوره درمان و تشخیص بالینی، برنامه مراقبت و تمرین های روزانه و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را دریافت کنید.

درمان فیزیکی و مداخله را بر اساس ارزیابی و تشخیص درمانگر دریافت کنید و به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

بیماران اغلب در تمریناتی که می توانند در خانه انجام دهند، با یک فیزیوتراپ تمرین می کنند تا به آنها در عملکرد مؤثرتر کمک کند.

در فیزیوتراپی، متخصصان آموزش دیده عملکرد بدنی غیر طبیعی مربوط به عضلات و بافت های ماهیچه ای و استخوان ها، شامل هر گونه آسیب، ناتوانی، بیماری یا وضعیت را ارزیابی و درمان می کنند.

طبق اعلام انجمن فیزیوتراپی آمریکا (APTA) ، یک فیزیوتراپیست را می توان یک متخصص پزشکی مجرب و دارای مجوز با تجربه در تشخیص ناهنجاری های جسمی، بازیابی عملکرد و تحرک بدنی، حفظ عملکرد بدنی و ارتقاء فعالیت بدنی و عملکرد مناسب دانست.

فیزیوتراپ های دارای مجوز را می توان در طیف وسیعی از مراکز مراقبت های بهداشتی از جمله دفاتر درمان سرپایی، درمان خصوصی در منزل ، بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، خانه های سالمندان، خانه بهداشت، محیط های ورزشی و تناسب اندام، مدارس، آسایشگاه ها، محیط های کاری ، مراکز درمانی دولتی و مراکز تحقیقاتی یافت.

بعضی از بیماری هایی که می تواند از این نوع درمان بهره مند شود و باعث بهبود و تسریع در روند درمانشان خواهد شد شامل موارد زیر است:

شرایط قلبی ریوی مانند بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)، فیبروز کیستیک (CF) و انفارکتوس میوکارد (MI) دست درمانی، برای شرایطی مانند سندرم تونل کارپال و انگشت اشاره، اختلال عملکرد عضلانی-اسکلتی مانند کمردرد ، پارگی کاف روتاتور و اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)، شرایط عصبی مانند سکته مغزی ، صدمات نخاعی ، بیماری پارکینسون ، اسکلروز مولتیپل ، اختلال وستیبولار و صدمات مغزی مانند ام اس، و ناهنجاریهای کودکان مانند تأخیر در رشد ، فلج مغزی و دیستروفی عضلانی، صدمات مربوط به ورزش ، مانند ضربه مغزی و آرنج تنیس

سلامت زنان و اختلال در عملکرد لگن مانند بی اختیاری ادرار و لنف ودم

موارد دیگری که ممکن است فیزیوتراپی به نفع آن باشد شامل سوختگی، مراقبت از زخم و زخم های دیابتی است.

مزایای فیزیوتراپی

بسته به دلیل درمان ، از جمله مزایای استفاده از فیزیوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان درد با کاهش نیاز به مواد افیونی

جلوگیری از عمل جراحی

تحرک و حرکت بهبود یافته است

بهبودی از آسیب یا آسیب دیدگی

بهبودی از سكته مغزی یا فلج

پیشگیری از سقوط

تعادل بهبود یافته

مدیریت مشکلات پزشکی مرتبط با سن

یک درمانگر فیزیوتراپی ورزشی می تواند از طریق تقویت قسمت های خاص بدن و استفاده از عضلات به روش های جدید، به یک ورزشکار کمک کند تا عملکرد خود را به حداکثر برساند.

همچنین یک ارائه دهنده خدمات درمانی یا فیزیوتراپی می تواند در مورد فواید ویژه تاریخ پزشکی شخصی و نیاز آنها به درمان ، به افراد مشاوره دهد.

 

نرخ متفاوت فیزیوتراپی در فوتبال ايران

نرخ متفاوت فیزیوتراپی در فوتبال ايرانفیزیوتراپیست های ورزشی در پیشگیری و مدیریت صدمات ناشی از ورزش و مشارکت ورزشی در هر سنی و در تمام سطوح توانا هستند. این فیزیوتراپیست های متخصص مشاوره مبتنی بر شواهد در مورد مشارکت بی خطر در ورزش ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها یک شیوه زندگی فعال را برای کمک به افراد در بهبود و حفظ کیفیت زندگی خود ترویج می کنند. فیزیوتراپیست های ورزشی نقش بسزایی در کمک به ورزشکاران در هر سنی و هر سطحی در افزایش عملکرد و توانایی خود دارند.

فیزیوتراپی عضلانی و اسکلتی

این فیزیوتراپیست ها به عنوان فیزیوتراپی ارتوپدی شناخته می شود ، درمان هایی که در این دسته قرار دارند شامل ، بازگرداندن عملکرد سیستم اسکلتی عضلانی ، از جمله عضلات ، مفاصل ، تاندون ها ، رباط ها و استخوان ها می باشند.

فیزیوتراپیست ارزیابی خواهد کرد که آیا این اجزای اسکلتی به خوبی در کنار هم کار می کنند تا مطمئن شوند بدن شما در حد مطلوب خود در حال حرکت است. بسیاری از صدمات رایج در نتیجه آسیب به سیستم اسکلتی عضلانی است.

درد مزمن ، به ویژه دردهای کمر نیز ناشی از خارج شدن سیستم اسکلتی عضلانی در مناطق مختلف است. درمان های اسکلتی عضلانی فیزیوتراپی بر روی این موارد تمرکز دارد:

کاهش درد

افزایش بسیج

درمان آسیب بافت نرم

اصلاح تراز اسکلتی

فیزیوتراپیست های ورزشی در حیطه های متنوعی کار می کنند. بسیاری از افراد با ورزشکاران تفریحی فعال در تمرین های خصوصی یا کلینیک ها همکاری می کنند. آنها همچنین می توانند در ورزش های سطح اجتماعی و باشگاهی شرکت کنند و در جلسات آموزشی شرکت کنند. فیزیوتراپیست های ورزشی غالباً با یک ورزشکار حرفه ای در ورزش ها و مسابقات رقابتی و حرفه ای ، به هنگام تمرین کار و مسافرت با ورزشکاران یا تیم های منحصر به فرد فعالیت می کنند و خدمات خود را با سایر متخصصان پزشکی ، مربیان ، پرسنل نیرو و تهویه مطبوع و سایر کارمندان پشتیبانی به اشتراک می گذارند. فیزیوتراپیست های ورزشی به طور فعال در سازمان های مختلف ورزشی برای هماهنگی خدمات فیزیوتراپی ، پیشگیری از آسیب ، توانبخشی و برنامه های نظارت بر آسیب درگیر هستند.

نقش ها و زمینه های شایستگی در شناسايي فيزيوتراپي چیست؟

 صلاحیت های پیشرفته یک فیزیوتراپیست ورزشی شامل ارتقاء مشارکت در فعالیت های بدنی ایمن ، ارائه مشاوره ، تطبیق مداخلات توانبخشی و تمرینی ، به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی ، بازیابی عملکرد بهینه و کمک به تقویت عملکرد ورزشی ، در ورزشکاران در همه سنین و توانایی ها می باشد.

همچنین از استاندارد بالایی از تخصص حرفه ای و اخلاقی برخوردار اند. اینکه فیزیوتراپیست چه نقشی می تواند داشته باشد بسته به ورزش ای که در آن شرکت می کنیم ، نقش خاص آنها در تیم ، سطح عملکرد ورزش ، سطح محلی یا بین المللی ، آماتور یا حرفه ای متفاوت است و خریدار فیزیوتراپی با توجه به نرخ و سطح آن اقدام می کند به طور معمول نرخ فیزیوتراپی خانگی و خصوصی بیشتر از بقیه می باشد.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در بازار ایران

تعرفه فیزیوتراپی ورزشیتعرفه ی فیزیوتراپی بستگی به نوع درمان روی اجزای بدن دارد و کار های آن متفاوت است. قیمت تجهیزات و امکانات این کار سالانه افزایش می یابد و م

پاسخی بگذارید