فیزیوتراپی
خانه / فیزیوتراپی / لیست قیمت روز فیزیوتراپی در فوتبال ایران

لیست قیمت روز فیزیوتراپی در فوتبال ایران

انجام فعالیت های ورزشی پر تحرک نظیر فوتبال بدون انجام فیزیوتراپی به معنای مصدومیت مادام العمر می باشد. با توجه به بالا بودن قیمت روز فیزیوتراپی در فوتبال ایران باید بدنبال راهی بود تا ورزشکاران فوتبالیست بتوانند براحتی حرکات ورزشی خود را با تمرینات فیزیوتراپی بصورت هماهنگ انجام داده و سلامت جسمانی خود را حفظ کنند. اهمیت فیزیوتراپی در کنار ورزش فوتبال تا حدی است که بسیاری از باشگاه های پیشرفته در سراسر دنیا در کنار کمپ ورزشی خود یک مرکز فیزیوتراپی با هدف حفظ قدرت و توانایی های جسمی ورزشکاران راه اندازی کرده اند. 

لیست قیمت روز فیزیوتراپی در فوتبال ایران

فواید درمان با فیزیوتراپی

فواید درمان با فیزیوتراپی

بسیاری از پزشکان با بر شمردن فواید فیزیوتراپی برای بسیاری از بیماران خود که به دلیل صدمات جسمی یا نواقص مادر زادی دچار مشکلات حرکتی شده اند به آنان پیشنهاد می دهند که در اسرع وقت و بطور منظم از مزایای فیزیوتراپی استفاده نموده و مشکلات جسمی خود را حل کنند. 

از جمله ویژگی های فیزیوتراپی، موارد زیر را می توان نام برد :  

  • کاهش درد های عضلانی و از بین بردن آن : در فیزیوتراپی با استفاده از روش های الکتروتراپی یا همان تحریک الکتریکی عضلات علاوه بر اینکه درد به طرز معجزه آسایی کاهش می یابد عملکرد مفاصل نیز بهبود می یابد و در بسیاری موارد دیده شده که درد بطور کلی از بین می رود.
  • بهبود توان جسمی و حرکتی : فیزیوتراپی اگر بصورت کاربردی و منظم انجام شود مشکلات کسانی که در راه رفتن، دویدن، ایستادن یا نشست و برخاست مشکلات عمده ای هستند کمک می کند تا هرچه سریع تر توانایی جسمی خود را بازیابند و مشکلات حرکتی آن ها از بین برود. 
  • پیشگیری از نیاز به عمل های جراحی : بسیاری از مشکلات و آسیب ها، در ابتدا با کمی رسیدگی از بین می روند اما در نتیجه عدم رسیدگی به موقع، به اعمال جراحی طولانی مدت منجر می شوند که متعاقب آن مشکلات دیگری بروز می کند. آنچه در این میان اهمیت ویژه‌ای دارد این است که از طریق فیزیوتراپی می توان قبل از جراحی این آسیب ها و مشکلات را کنترل کرد و اگر جراحی صورت گرفته با کمک فیزیوتراپی از بروز مشکلات جدیدتر پیشگیری نمود و به بهبود وضعیت بیمار کمک نمود.
  • حفظ تعادل بدن بیمار و جلوگیری از زمین خوردن وی : افراد زیادی هستند که بعلت وجود انواع دردهای عضلانی قادر به حفظ تعادل بدن خود هنگام ایستادن، بلند شدن، راه رفتن و … نیستند. فیزیوتراپان در هنگام معاینه چنین افرادی وضعیت تعادل و میزان احتمال سقوط فرد و بروز مشکلاتی که پس از افتادن ممکن است برای آنان ایجاد شود را بررسی می کنند و با تجویز و ارائه حرکات ورزشی و تمرینات مناسب با شرایط وی به بهبود شرایط جسمی و حرکتی او کمک می‌کنند. 
  • جلوگیری از آسیب های ورزشی و کمک به بهبود هرچه سریع تر آن ها در صورت بروز آسیب : هر فرد باید ورزش هایی را انجام دهد که با شرایط جسمی او متناسب باشد و در نتیجه آسیب کمتری به بدن او وارد شود. بدیهی است که یک فرد که از ناحیه مفصل زانو دچار درد شدید ناشی از ساییدگی است نمی تواند تمرینات ورزشی طولانی مدت که متعاقب آن مشکلات دیگری بروز می کند را انجام دهد. 

یک فیزیوتراپ ماهر به خوبی می داند که چه ورزش هایی برای کدام دردها مفید بوده و کدام حرکات ورزشی منجر به افزایش درد در ناحیه آسیب دیده می شود و به این ترتیب برای اشخاص بیمار با درهای عضلانی متفاوت، حرکات ورزشی مناسبی را تجویز می نماید.

  • رفع انواع مشکلات جسمی و حرکتی ناشی از سکته های مغزی : بسیاری از افراد هستند که پس از سکته های مغزی دچار مشکلات جسمی و حرکتی نظیر لرزش پا هنگام گام برداشتن، لرزش دست هنگام انجام فعالیت های یدی، احساس درد هنگام بالا بردن دست، لرزش دست هنگام گرفتن اجسام، احساس ضعف و ناتوانی هنگام راه رفتن و … می شوند و این به دلیل کاهش توان حرکتی عضلات در نتیجه آسیب مغزی وارد شده می باشد، هرچند آسیب برطرف شده اما مشکلات حرکتی بعنوان عوارض ناشی از آن باقی مانده است. به کمک فیزیوتراپی می توان به رفع این عوارض یا حتی المقدور به کاهش یا کنترل آن کمک شایانی کرد. 
  • کمک به بهبود بیماری های قلبی و عروقی و کسانی که مشکلات ریوی دارند : در پی بروز حملات شدید قلبی یا شوک وارده در نتیجه حملات آسم برخی از افراد دچار ضعف عضلانی در ناحیه دست یا کاهش دامنه حرکتی انگشتان دست، ضعف عضلانی در ناحیه پا می شوند که با کمک فیزیوتراپی می توان مشکلات آنان را برطرف کرد.
  • رفع مشکلاتی که در نتیجه کهولت سن ایجاد می شود : از جمله عوارض ناشی از پیری و افزایش سن بروز مشکلاتی مثل پوکی استخوان یا ضعف های شدید عضلانی می باشد که با استفاده از فیزیوتراپی می توان به فرد سالمند کمک کرد تا توان حرکتی خود را بهبود بخشیده و دامنه تحرک عضلات ضعیف شده خود را بهبود بخشد.

پروانه ساخت فیزیوتراپی ورزشی

مراکز فیزیوتراپی به مراکزی گفته می شود که طبق قواعد و قوانین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تشکیل شده و اقدام به انجام خدمات فیزیوتراپی می نمایند. 

برقراری یک مرکز فیزیوتراپی کار هرکسی نیست و باید به وسیله افراد متخصص در زمینه طب فیزیکی و توان بخشی حرکتی با اخذ مجوز لازم از مقامات دولتی و دارا بودن پروانه ساخت فیزیوتراپی از وزارت بهداشت و داشتن تاییدیه لازم از مقامات رسمی انجام پذیرد. 

متخصصین طب فیزیکی نیز کسانی هستند که دوره های آموزشی و تخصصی لازم را در زمینه توان بخشی و حل مشکلات حرکتی را در دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی گذرانده و موفق به اخذ مدارک معتبر شده باشند. 

پروانه ساخت فیزیوتراپی شامل پروانه مسئول فنی نیز می باشدکه از طرف وزارت بهداشت و پس از تصویب کمیسیون قانونی اعطای مجوز به افراد ذیصلاح داده می شود که تاسیس مراکز فیزیوتراپی منوط به اخذ هر دو پروانه می باشد. 

پیشگیری از کاهش آمادگی جسمانی با فیزیو تراپی در فوتبال

پیشگیری از کاهش آمادگی جسمانی با فیزیو تراپی در فوتبال

فیزیوتراپی از جمله خدماتی است که ارائه آن به یک فرد عادی نسبت به فردی که ورزشکار است بسیار متفاوت می باشد. 

نسبت به فرد عادی با توجه به نوع درد از انواع روش های فیزیوتراپی می توان استفاده نمود ولی نسبت به یک ورزشکار باید از فیزیوتراپی ورزشی بهره جست. 

فیزیوتراپی ورزشی به ترمیم عضله آسیب دیده، کاهش تورم، کاهش درد و بهبود عملکرد عضو مجروح و وسعت دادن به دامنه حرکتی آن عضو با استفاده از انواع متفاوتی از مدل فیزیوتراپی است. 

فیزیوتراپی ورزشی نوعی تمرین درمانی است که اگر مناسب و به موقع انجام شود به پیشگیری از کاهش آمادگی جسمانی فوتبالیست ها، بهبود انعطاف پذیری عضله و در نتیجه آن بهبود دامنه حرکتی عضو، درمان خشکی مفاصل ناشی از دویدن های طولانی مدت فوتبالیست ها بدنبال توپ، بهبود تعادل بازیکن ها هنگام دویدن در زمین و … کمک می کند. 

فیزیوتراپی ورزشی به دو صورت دستی و تجهیزاتی صورت می‌گیرد که فیزیوتراپی دستی با استفاده از تکنیک های دستی و کم و زیاد کردن فشار دست بر روی عضلات و مانند آن و زمانی استفاده می شود که دامنه حرکتی مفصل در نتیجه آسیب جزئی مفصل دچار مشکل شده و فیزیوتراپ با کمک حرکات آهسته دست و انجام ورزش های نرم بر روی عضو آسیب دیده او را در حرکت دادن آن مفصل یاری می کند. 

فیزیوتراپی تجهیزاتی نیز با استفاده از مدرن ترین تجهیزات درمانی پیشرفته فیزیوتراپی صورت می گیرد و به بالا رفتن توانایی های جسمی و حرکتی ورزشکاران کمک می کند.

موارد استفاده فیزیوتراپی در فوتبال ایران

با توجه به اینکه ورزش فوتبال از جمله ورزش های پر تحرک می باشد ممکن است انواع آسیب دیدگی به کرات در نواحی مختلف بدن ورزشکاران دیده شود. 

بسیاری از آن ها از ناحیه مچ پا، برخی از ناحیه مفصل زانو، عده‌ای دیگر با کشیدگی رباط ها و تاندون های پا و … دچار آسیب می شوند که گاهی درد آن تا مدت طولانی پا به پای آنان می آید که اگر به موقع درمان نشود عواقب خطرناکی داشته و درد آن همراه همیشگی آن ها می باشد. 

همه ی ما می دانیم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و باید بدنبال راهی بود تا از آسیب دیدگی احتمالی مفاصل و عضلات فوتبالیست ها جلوگیری بعمل آید. 

فیزیوتراپی تا قبل از بروز آسیب دیدگی به منظور حفظ سلامتی موجود اعمال شده و بعنوان راهی برای افزایش توان حرکتی ورزشکاران بکار گرفته می شود. 

انجام فیزیوتراپی با استفاده از ورزش های خاص کششی و فعالیت هایی که برای بدن ضروری است صورت می‌گیرد و باعث می شود که هنگام بروز حادثه از آسیب های احتمالی و گاها شدید جسمی پیشگیری بعمل آید. 

پس از آسیب دیدگی، انجام فیزیوتراپی به منظور بازیافت توانایی‌های حرکتی عضو آسیب دیده و برای بازگشت عضلات به حالت اولیه صورت می‌گیرد. 

بسیاری از ورزشکاران طی انجام تمرینات ورزشی مداوم و فشرده دچار آسیب هایی مثل کشیدگی عضله، شل شدن رباط ها و تاندون های پا، ورم مفاصل، ساییدگی مفاصل، دررفتگی مفاصل، آرتریت، کمر درد های شدید و بسیاری مشکلات جسمی و حرکتی دیگر می شوند که زندگی روزمره آنان را مختل کرده و مانع بزرگی در انجام حرکات ورزشی آنان می باشد. 

انجام فیزیوتراپی به ورزشکاران کمک می کند تا هرچه سریع تر بهبودی خود را بدست آورده و بتوانند در کمال آرامش خاطر. تمرینات ورزشی خود را انجام دهند و از موفقیت هایی که در انتظار آنان است جا نمانند.  

از دیگر موارد استفاده فیزیوتراپی، استفاده از آن در تمام رشته های ورزشی پر تحرک و همراه با جست و خیز مثل والیبال، بسکتبال، هند بال و … می باشد که در کنار تمرینات فشرده بازیکنان می تواند به بهبود شرایط جسمی آنان کمک کند. 

مدل های فیزیوتراپی در فوتبال

مدل های فیزیوتراپی در فوتبالاز جمله مشکلات شایع در میان فوتبالیست ها می توان کشیدگی عضلات شانه، پاره شدن رباط پشت ران، آسیب دیدگی گردن، دررفتگی پا از ناحیه مچ یا زانو، آسیب دیدگی لگن و … را نام برد که با توجه به شدت آسیب دیدگی از انواع مدل فیزیوتراپی استفاده می شود. 

در مدل های مختلف فیزیوتراپی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، تمرینات دستی کوتاه مدت یا بلند مدت، حرکات ورزشی منظم، جریان های الکتریکی ضعیف و مانند اینها به رفع اختلالات ماهیچه ای، عصبی، اسکلتی یا عضلانی کمک می کنند. 

در این روش ها از حرکات ورزشی ریتمینگ، آهسته و منظم برای باز گرداندن یا بهبود دامنه حرکتی عضو آسیب دیده و رفع گرفتگی احتمالی آن بهره می گیرند. 

از پرتو های نوری، اشعه های فرا بنفش و فرو سرخ جهت تحریک ماهیچه ها و عصب عضو آسیب دیده و همچنین از جریان گرما برای افزایش جریان خون و در نهایت عملکرد بهتر عضلات استفاده می کنند. 

عبور جریان برق ضعیف از عضلات عضو آسیب دیده به منظور تحریک ماهیچه ها و کمک به انبساط و انقباض عضلانی آن ها انجام می شود. 

کاربرد فیزیوتراپی در مداوای بیماران حرکتی

بیماری حرکتی نوعی سندرم عصبی است که طی آن فرد دچار اختلالاتی در حرکات اندام های خود می شود. 

در واقع بیماران حرکتی کسانی هستند که دارای حرکات تکراری، حرکات اضافی، عدم حرکت تا ساعت های طولانی و انقباض عضلات هستند به گونه ای که فعالیت های روزانه آن ها را مختل می کند. 

عامل اصلی بروز بیماری حرکتی می تواند قرار داشتن فرد در معرض استرس یا اضطراب یا اختلال عاطفی، مصرف داروهای خاص بیماران عصبی، بیماری های مزمن، مصرف مشروبات الکلی، فقر آهن، انباشته شدن مس در بدن و علل ژنتیکی باشد. 

امروزه پزشکان با شناسایی بیماری های حرکتی مختلف و عوامل موثر در بروز آن ها به کاربرد فیزیوتراپی در درمان بیماری های حرکتی پی برده و از آن برای درمان این بیماری و رفع اختلالات حرکتی آن ها استفاده می کنند. 

راه های درمانی که با استفاده از فیزیوتراپی بر روی بدن بیماران حرکتی انجام می شود می تواند مقطعی یا کوتاه مدت باشد یا اینکه با توجه به شدت شدت بیماری، دراز مدت بوده یا منجر به درمان قطعی بیماران حرکتی می شود. 

کاربرد فیزیوتراپی در کوتاه مدت منجر به کاهش درد، افزایش دامنه حرکتی، جلوگیری از تعییر شکل عضلات یا مفاصل، افزایش انعطاف پذیری عضلات، جلوگیری از ضعف ماهیچه ها و نهایتا جلوگیری از لاغر شدن عضله ضعیف و مانند اینها می باشد. 

با استفاده از روش های فیزیوتراپی دراز مدت نیز با استفاده از دستگاه های الکتروتراپی و مکانوتراپی و همچنین با جلسات پی در پی و منظم کاردرمانی به رفع سفتی و خشکی مفاصل، بدست آوردن دامنه حرکتی طبیعی یک عضو، ترمیم کامل حواس عمقی و حرکتی بدن، جلوگیری از ایجاد دوباره بیماری یا اختلال کمک می شود.  

شرکت سازنده فیزیوتراپی ورزشی در کشور

شرکت سازنده فیزیوتراپی ورزشی در کشورامروزه با توجه به کاربرد بسزای فیزیو تراپی در فوتبال، والیبال، شنا، دو میدانی و … شرکت هایی تحت عنوان شرکت فیزیوتراپی ورزشی در سراسر ایران مشغول به فعالیت می باشند که با استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی مدرن به پیشبرد هر چه بهتر فعالیت های ورزشی کمک می کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در بازار ایران

تعرفه فیزیوتراپی ورزشیتعرفه ی فیزیوتراپی بستگی به نوع درمان روی اجزای بدن دارد و کار های آن متفاوت است. قیمت تجهیزات و امکانات این کار سالانه افزایش می یابد و م

پاسخی بگذارید