فیزیوتراپی
خانه / فیزیوتراپی / تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان

اگر بخواهیم به طور خلاصه تعریفی از فیزیوتراپی ورزشی بیان کنیم، باید بگوییم که این رشته یکی از زیرمجموعه های رشته ی فیزیوتراپی است، اما با استفاده از فیزیوتراپی ورزشی تمامی مشکلات و بیماری هایی را که در اثر حرکت های اشتباه ورزشی اشتباه، نمود پیدا کرده است را یافته و با استفاده از فعالیت های ورزشی مناسب، سعی می کند تا آن مشکلات را رفع نماید. تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در ایران، یکسان و ثابت نبوده، به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. برای اطلاع از آخرین تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در ایران به خصوص استان اصفهان، می توانید با ما در تماس باشید. 

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان

نگاهي به فيزيوتراپي ورزشي

نگاهي به فيزيوتراپي ورزشياگر بخواهیم نگاهی کوتاه به تاریخچه این علم در ایران داشته باشیم، می توان گفت که وارد کننده فیزیوتراپی به کشورمان فیزیوتراپیست خانم ثریا سپاهی بوده و از آن سال به بعد، پیشرفت های بسیاری را در کشورمان برای رسیدن به این تکنیک شاهد بوده ایم. 
به طور کلی، فیزیوتراپی علمی است، که به وسیله ی یک سری از لوازم و دستگاه های کاملا خاص، بیماری ها و مشکلات فیزیکی بدن را مشخص کرده و می تواند کاملا آن ها را درمان کند.
شما ممکن است که چندین سال به طور مرتب، ورزش کرده باشید اما ندانسته و به صورت ناآگاهانه، حرکات ورزشی را به درستی انجام نداده و همین امر باعث ایجاد مشکلات جدی در بدن شما شده باشد. حتی یکی از موارد بروز مشکل، ورزش کردن و انجام حرکات ورزشی بدون گرم کردن بدن می باشد که باعث ایجاد مشکلات شدید جسمی در آینده خواهد شد. 

این مشکلات در ورزشکاران حرفه ای، بیشتر دیده شده است و در معرض خطرهای جدی تری قرار دارند، و بهتر است که سریعا مشکل آن ها برطرف شود. زیرا با یک آسیب دیدگی جزئی و کوچک نیز نمی توانند فعالیت درست و قابل قبول را در میادین ورزشی داشته باشند. 
در این هنگام، قابلیت فیزیوتراپی ورزشی به کمک خواهد آمد. فیزیوتراپیست های ورزشی با استفاده از علم خود، تمامی حرکت های طبیعی بدن را شناخته و به راحتی می توانند، بیماری ها را تشخیص داده و سپس با استفاده از تکنیک های خاص، آن ها را درمان نمایند. شاید بتوان گفت که طرفدار و خریدار فیزیوتراپی ورزشی قشر ورزشکاران حرفه ای باشند. 

فیزیوتراپیست های ورزشی در سه نقش حضور دارند، که این سه نقش عبارتند از:

 • فیزیوتراپیست های آموزش دهنده: این گروه وظیفه دارند که تمرینات درست و صحیح ورزشی را به ورزشکاران، افراد جامعه و … آموزش دهند تا از بروز مشکلات جسمی جلوگیری شود. همچنین می توانند به صورت گسترده تر در باشگاه ها، دانشگاه ها، مدارس و … اقدام به تدریس ورزش به صورت اصولی نمایند. 
 • فیزیوتراپیست های خدمات دهنده: این دسته از فیزیوتراپیست ها، همراه با گروه های پزشکی دیگر در میادین های مختلف ورزشی مثل فوتبال، بسکتبال، والیبال و … حاضر می شوند تا به ورزشکاران آسیب دیده کمک نمایند. همچنین با استفاده از تمرین های خاص، سعی دارند که ورزشکاران آسیب دیده و دارای مشکل جسمی را در طی مدت زمان کمتری، به مسابقات ورزشی برگردانند. 
 • فیزیوتراپیست های پژوهش و تحقیقات: فیزیوتراپیست های تحقیقاتی، به طور کاملا متخصصانه، در راستای کسب اطلاعات بیشتر در این رشته تلاش کرده و سعی دارند تا هرگونه مطالب جدید را با سرعت بیشتری جمع آوری کرده و در اختیار دیگران قرار دهند. می توان گفت وظیفه ی آن ها به روز کردن علم فیزیوتراپی ورزشی می باشد. 

قابلیت های کلیدی فیزیوتراپی ورزشی

تخصص و فیزیوتراپی ورزشی یکی از زیرشاخه های مهم و حیاتی رشته ی فیزیوتراپی می باشد که وجود آن برای مردم و جامعه می تواند بسیار مثمرثمر واقع شود. قابلیت و کاربرد فیزیوتراپی ورزشی فراوان و گسترده است، که از این قابلیت های بی شمار، می توان موارد زیر را ذکر نمود. 

معرفی قابلیت های کلیدی فیزیوتراپی ورزشی

 • پیشگیری از بیماری: یکی از قابلیت های مهم و کلیدی فیزیوتراپی ورزشی علاوه بر درمان، جلوگیری و پیشگیری از بیماری های عضلانی است. به همین دلیل، یکی از نقش های مهم را در سلامتی افراد جامعه و ورزشکاران داراست. 
 • تاثیر آن بر روی ورزشکاران حرفه ای: دومین قابلیت برای ورزشکاران حرفه ای بسیار مورد اهمیت قرار دارد، این است که آن ها در طول عمر حرفه ای و ورزشی خود، ممکن است بارها دچار مصدومیت شوند که همین مصدومیت های پیاپی باعث کاهش عمر ورزشی و همچنین منجر به از بین رفتن قدرت آن ها در طول مسابقات ورزشی می شود. اما با استفاده از فیزیوتراپی ورزشی، احتمال مصدومیت دوباره بسیار کم شده و حتی توانایی این را دارد که احتمال را صفر کرده و کاملا رفع نماید. 
 • موثر برای افراد دارای بیماری های خاص: فیزیوتراپی ورزشی، برای افرادی که دارای بیماریهایی مثل دیابت، هموفیلی و … نیز هستند، تمرینات خاصی دارد که می تواند در درمان و کنترل نواقص بدن، بسیار مفید و موثر واقع شود. 

فیزیوتراپی ورزشی چه مزایایی دارد؟

فیزیوتراپی ورزشی چه مزایایی دارد؟انجام حرکات ورزشی با وسایل غیر استاندارد، یکی از عوامل مهم بروز مشکل و آسیب برای بدن است. از آسیب هایی که ورزش های اشتباه و نادرست ممکن است به بدن وارد نمایند، می توان به مشکلات و دردهای دست و بازو، درد های زانو، مشکلات مربوط به کمر و ستون فقرات، درد های پا و … اشاره نمود. حال باید این مشکلات پیش آمده را همراه با روش فیزیوتراپی ورزشی برطرف نمود. 

فیزیوتراپی ورزشی دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است که در ادامه به بیان برخی از آن ها به طور خلاصه خواهیم پرداخت. 

مزایای فیزیوتراپی ورزشی

 1. تسکین دهنده ی درد: با استفاده از روش هایی مثل مگنت تراپی، لیزر و … می توان درد را در فرد کاهش داد. 
 2. کنترل زخم ها: فیزیوتراپ با انجام یک سری از تمرینات خاص و دستگاه های کاربردی، می تواند به رشد بافت های آسیب دیده ی بدن کمک نماید.
 3. سریع تر شدن مدت زمان بهبودی: به دلیل تجویز حرکات مناسب و علمی، مدت زمان برگشت افراد به زندگی عادی و میادین ورزشی بسیار سریع تر می شود، این امر به خصوص برای ورزشکارانی که در رشته های مختلف مشغول به کار هستند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 
 4. جلوگیری از آسیب دیدگی هایی با شدت بیشتر: بسیار اهمیت دارد که شما چه زمانی را برای برگشت به حرفه ی خود در نظر بگیرید، بهتر است که این زمان را فرد متخصص برای شما تعیین کند، در صورت انتخای زمان اشتباه، احتمال این مسئله وجود دارد که بدن شما دوباره آسیب دیده و حتی مشکلات شدیدتری را به وجود آورد.
 5. پیشگیری از انجام عمل های جراحی: با این روش، می توانید بسیاری از، آسیب دیدگی های بدن را بدون انجام هیچ گونه عمل جراحی کاملا رفع نمایید. 
 6. کنرل بیماری های اعصاب و سکته های مغزی
 7. کاهش مشکلات ناشی از پیری و جلوگیری از آن ها

کاربرد فیزیوتراپی ورزشی برای سیگاری‌ها

همان طور که می دانید و بر هیچ کس پوشیده نیست، سیگار دارای عوارض بسیار زیادی برای بدن می باشد.
امروزه با بررسی های گسترده ای که صورت گرفته، مشخص شده است که مصرف سیگار به طور مداوم و در مقدار زیاد، باعث از بین رفتن و ضعیف شدن عضلات بدن و التهاب های فراوان می شود. به هنگام مصرف سیگار، ریه ها کاملا آسیب دیده که این التهاب ریه، بر روی جریان خون موثر بوده و باعث می شود دیگر اعضای بدن را نیز درگیر نماید. 
فیزیوتراپ ورزشی کاربرد های بسیاری برای افراد سیگاری دارد، به کسانی که مدت زیادی است سیگار مصرف می نمایند و یا حتی کسانی که به تازگی مصرف آن را شروع کرده اند، این توصیه را می کنیم که حتما برای یک بار هم که شده، فیزیوتراپی ورزشی را امتحان نمایند تا تاثیرات مفید آن را به چشم خود ببینند. 
فیزیوتراپ های ورزشی با استفاده از ورزش های مناسب برای افراد سیگاری، سعی در کم کردن این گونه عوارض دارند. علاوه بر کم نمودن ضررهای سیگار، حتی با استفاده از تمرینات ورزشی می توانند مقدمات ترک سیگار را فراهم نمایند. 
ورزش به سلامت قلب و عروق، ریه و … کمک بسزایی می کند. معمولا فیزیوتراپ های ورزشی، بسته به آمادگی جسمانی افراد، تمرینات متفاوتی را به آن ها ارائه می دهند. از ورزش های سبک شروع کرده و سپس با مرور زمان، ورزش ها را بیشتر و سنگین تر می نمایند. 

فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک های تخصصی

فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک های تخصصیکلینیک های تخصصی بهترین انتخاب برای انجام فیزیوتراپی های ورزشی هستند. اما در حال حاضر تعداد این کلینیک ها بسیار زیاد بوده و باید توجه داشته باشید که انتخاب شما از هر نظر قابل قبول باشد تا بتوانید بهترین نتیجه را شاهد باشید. 

بهتر است هنگام انتخاب کلینیک تخصصی مورد نیاز خود، موارد زیر را در نظر داشته باشید، این موارد عبارتند از:

 • ساعت کاری مناسب
 • دریافت مبلغ قابل قبول 
 • دارا بودن متخصصین حرفه ای با مدارک کاملا معتبر
 • انجام درمان های مورد نیاز در اتاق هایی که کاملا اختصاصی برای هر فرد بوده تا حریم خصوصی هر شخص به نحو احسن رعایت شود

فیزیوتراپی ورزشی در مدل های مختلف

فیزیوتراپی ورزشی، شامل بخش های گسترده ای است که حتی در ورزش های مختلف نیز، ممکن است تغییراتی داشته باشد. با توجه به نوع ورزشی که فرد انجام می دهد متخصص، مدل فیزیوتراپی ورزشی خاصی را برای فرد آسیب دیده تشخیص می دهد و مناسب می داند. علاوه بر استفاده از حرکات ورزشی، در مواردی که شدت درد و مقدار آسیب فراوان است، باید از دستگاه های مختلفی برای تسکین و رفع آسیب دیدگی استفاده نمود. درحال حاضر این مدل های فیزیوتراپی ورزشی، به طور گسترده در بین ورزشکاران حرفه ای برای رفع مصدومیت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

معرفی مدل های مختلف فیزیوتراپی ورزشی

 • شاک ویوتراپی: مشابه روش الکترو تراپی از امواج صوتی استفاده می کند. اما تفاوت آن با روش الکتروتراپی در این است که، شاک ویوتراپی امواج صوتی همراه با شدت بسیار بالاتری دارد. هنگام استفاده از آن، نیازی به مصارف خوراکی دارو وجود ندارد و همین دلیل نیز سبب شده است که به روش مناسب و پرطرفداری برای درمان بیماری های مختلف مربوط به عضله ها و اسکلت بدن تبدیل شود. 
 • مگنت تراپی: در این روش، میدان هایی که مغناطیسی بوده و کاملا طبیعی تولید شده اند را، به نقاط مختلف بدن که دارای آسیب است، القا می نمایند. فرد بیمار به هنگام درمان هیچ گونه دردی را احساس نمی کند و بافت های آسیب دیده نیز ترمیم خواهد شد. معمولا به صورت غیرتهاجمی برای آسیب دیدگی های ماهیچه ها و اسکلت های نقاط مختلف بدن، مورد استفاده قرار می گیرد. حتی برای التهاب های پوستی نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. 
 • الکتروتراپی: برای درمان بسیاری از بیماری های عضلانی استفاده می شود. با استفاده از امواج صوتی، الکتریکی و الکترومغناطیسی اعصاب فرد را تحریک نموده و به درمان مشکلات جسمی کمک خواهد کرد. مقدار امواج تجویز شده و تعداد جلسات انجام گیری الکتروتراپی برای بیمار، بسته به شدت آسیب، توسط متخصص تشخیص داده می شود. 
 • لیزر های پر توان: این نوع لیزر، با استفاده از امواجی که در درون خود دارد، از حساسیت ها و دردهای عصب و عضوی که دارای آسیب است کم کرده و در نتیجه درد فرد نیز، تسکین پیدا می کند. می توان گفت که توانایی بدن را در مقابله با درد بالا برده و به عنوان نوعی از مسکن و آرامبخش عمل خواهد کرد. 
 • سوزن به صورت خشک یا درای نیدلینگ: شاید بتوان گفت که سوزن خشک، پرکاربردترین روش درمانی است که امروزه از آن استفاده می نمایند. سوزن را در نقاط خاصی فرو کرده و با سر ریز شدن یک سری از مواد، گرفتگی و اسپاسم عضلات رفع شده و درد کاملا از بین می رود. درای نیدلینگ یک تکنیک کاملا علمی و بسیار نوین است که باعث از بین رفتن دیسک های مربوط به کمر، گردن و التهاب های تاندون ها و… می شود. 
 • دستگاه بیوفیک
 • درمان با استفاده از ماساژهای تخصصی
 • آب درمانی

ليست قيمت تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در ایران

ليست قيمت تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در ایرانموارد زیادی وجود دارند که می توانند در تغییر قیمت فیزیوتراپی ورزشی دخیل باشند، در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

چرا قیمت و تعرفه ی فیزیوتراپی ورزشی ممکن است متغیر باشد ؟

 1. تعداد نقاط و قسمت های بدن، که نیاز به فیزیوتراپی دارند. ممکن است تعداد آن ها از یک قسمت تا چندین قسمت متغیر باشد. 
 2. مقدار وقت و زمانی که فیزیوتراپ برای بیمار صرف می نماید. 
 3. محل فیزیوتراپی که ممکن است بیمارستان ها، کلینیک ها، درمانگاه ها، منازل و … باشد. 
 4. امکانات، وسایل و دستگاه هایی که برای انجام عمل فیزیوتراپی مورد استفاده قرار گرفته است .
 5. خصوصی یا دولتی بودن مراکز درمانی، که تاثیر مهمی در کاهش و یا افزایش قیمت فیزیوتراپی ورزشی دارد. 
 6. تخصص و مدرک فیزیوتراپ نیز شرط مهمی در تفاوت قیمت است. 

البته سازمان نظام پزشکی ایران، هرسال قیمتی را برای فیزیوتراپی ورزشی اعلام می نماید، اما با توجه به معیارها و فاکتورهایی که در بالا ذکر شد، این لیست قیمت می تواند نوساناتی را شامل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از لیست قیمت ها، می توانید با ما در تماس باشید، تا کارشناسان مربوطه ی ما به بهترین نحو شما را یاری نمایند. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138104247
شماره ثابت: 03132687125
شماره ثابت: 03132687126
شماره فکس: 03132687126
آدرس کانال: Iranianphysiotherapy@

مطلب پیشنهادی

تعرفه فیزیوتراپی ورزشی در بازار ایران

تعرفه فیزیوتراپی ورزشیتعرفه ی فیزیوتراپی بستگی به نوع درمان روی اجزای بدن دارد و کار های آن متفاوت است. قیمت تجهیزات و امکانات این کار سالانه افزایش می یابد و م

پاسخی بگذارید